Ctrl+Code Zespół Ctrl+Code,    19 marca 2024

O nas

Jesteśmy grupą 10 przyjaciół z klasy 2B i tworzymy projekt Ctrl+Code w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Na naszej stronie (https://ctrlcode.pl/) znajdują się kursy programowania w Pythonie zawierające lekcje, interaktywne filmy i linki do zadań na stronie Szkopuł. Materiał omawiany w naszych kursach jest zgodny z podstawą programową dla klas 7 i 8, jednak może też być dobrą pomocą dla uczniów liceum. Omówiony jest np. algorytm Euklidesa czy algorytmy sortowania. Po więcej informacji o naszym projekcie zapraszamy na naszego Facebooka:(https://www.facebook.com/people/CtrlCode/61553733728837/) oraz Instagrama: (https://www.instagram.com/ctrl_plus_code/).

Nasza strona

Na naszej stronie znajdują się dwa kursy Pythona, pierwszy omawia podstawowe zagadnienia, a drugi dotyczy głównie algorytmiki. Filmy w naszych kursach są interaktywne - oglądający w każdym momencie może zatrzymać film, zmienić wyświetlany kod i go włączyć. Umożliwia to eksperymentowanie z funkcjami, które się poznaje. Dzięki zadaniom zawartym w kursach można sprawdzić swoje umiejętność w praktyce i utrwalić wiedzę. Fakt, że zadania są zamieszczone na platformie Szkopuł umożliwia sprawdzenie poprawności swojego rozwiązania.

Nasze działania

W ramach promocji naszego projektu odwiedziliśmy już 3 szkoły podstawowe - pobliską Szkołę Chóralną i Szkołę Dawida oraz Szkołę w Rogalinku. Przeprowadziliśmy tam przy pomocy naszej strony warsztaty dotyczące podstaw programowania w Pythonie. W najbliższym czasie zaprezentujemy nasz projekt także w innych szkołach.
Pasja Informatyki - jeden z największych polskich informatycznych kanałów na YouTube opublikował o nas post w zakładce społeczność: (https://www.youtube.com/post/UgkxcKGuLOL1PVeOspgO5CBS7knjXE4CtUkv) Ilość wejść na naszą stronę internetową przekroczyła już 1500. Na naszym profilu na Facebooku mamy już 200 obserwujących, na Instagramie ponad 100.

Zespół Ctrl+Code